Doğal Keratin ile Saçlar Onarılabilir mi?

Yazar admin 06/04/2019 0 Yorum

 

Doğal Keratin ile Saçlar Onarılabilir mi?

 

Doğal keratin, saç için çok önemli bir maddedir. Keratin aslında tırnak, cilt ve hatta dişlerin yapısında da bulunur ancak daha çok saç bakımında tercih edilir. Saçlarımız, birçok dış etkenin ve dengeli beslenmemenin de etkisiyle zaman içinde yıpranır. Yıpranmış saçlar görünüm olarak bizi rahatsız etmeye başlayabilir. Saçlar zarar gördükten sonra keratin ile toparlanabilir mi?

Keratine İhtiyacı Olan Saçlar Nasıldır?

Bir saçın keratine olan ihtiyacını anlamak zor değildir. Keratini azalmış ve bakıma ihtiyaç duyan saçların özellikleri şunlardır:

 • Görünümde belirgin bir matlık
 • Saçta incelmeler, kopmalar, kırılmalar
 • Saçın zor taranması; hızlı biçimde birbirine dolanması
 • Saçta kuruma, cansızlık

Bu özellikleri gösteren saçlara acil keratin takviyesi yapılması gereklidir.

Saçtaki Keratin Neden Azalır?

Saçın yapısını oluşturan keratin maddesi, zaman içerisinde olumsuz faktörler nedeniyle azalmaya başlar. Keratinini kaybeden saçlar ise yıpranmaya ve kötü bir görünüme sahip olmaya başlarlar. Buna yol açan başlıca etkenler ise:

 • Çok fazla uygulama yapılması ( Sık sık fön çektirmek, boya yapmak, maşa yapmak vb.)
 • Kimyasal maddeler kullanılması ( Saç şampuanı, kremleri, köpük, jöle vb.)
 • Hava kirliliği
 • Stres
 • Kötü beslenme
 • Az su içmek

Bu durumların yol açtığı sorunlar keratin ile giderilebilmektedir.

Keratin ile Yıpranmış Saçlar Nasıl Bir Görünüme Kavuşur?

Keratin maddesi ile saçı beslediğinizde, ona ihtiyacı olan doğal besini vermiş olursunuz. Keratin azalmasından kaynaklı yıpranan bir saç, iyi bir keratin ürünü ve uygulaması ile eski canlılığına kavuşabilir.

Keratin ile alınacak sonuçlar şunlardır:

 • Esnek ve güçlü saç
 • Dolgun ve hacimli saç
 • Parlak saçlar
 • Vitamin artışı
 • Saçın onarılması-kırıkların, incelmelerin vb. giderilmesi

Saf keratin kullanımına önem verilmelidir. Aksi takdirde zaten kimyasal uygulamalardan ve maddelerden etkilenen saçlar daha da fazla zarar görebilirler. 

Saf Keratin kesin sonuç almak için Katkısız Keratin Serum Ürünlerimizi inceleye bilirsiniz.

Saç Dökülmesini Engelleye Bilirmiyim ?

Saç dökülmesini hafifletmek için olası tedavileri düşünmeden önce, neden düştüğünü keşfetmeliyiz. Daha sonra bu sorunun nasıl çözüleceğini görmemiz gerekecek.

Bu nedenlerin bazıları çok yaygın, ancak diğerleri çok değil:

1. Doğum Sonrası

Gebelikle ilgili saç dökülmesi, hormonal değişiklikler nedeniyle bebeğin doğumundan sonra çok yaygındır. Normal kabul edilir ve saçlar birkaç ay sonra doğal haline döner.

2. Aşırı vitamin

Fazla miktarda vitamin takviyesi almak saçın dökülmesine neden olabilir. A vitamini gibi bazılarının aşırı tüketimi, saç dökülmesi olan bazı saç hastalıklarına neden olabilir.

3. Fiziksel ve duygusal stres

Örneğin, bir kaza veya hastalık nedeniyle fiziksel travmalar ve duygusal stres genellikle saç dökülmesinin nedenleridir. Bu durumda, çoğu durumda zaman geçtikçe çözüldüğü için tedavi gerekmez.

4. Genetik

Androjenik alopesi (AGA), erkeklerde ortak kellik belirtileridir ve babanın genleri yoluyla kalıtılır. Bu gibi durumlarda, ilaç kullanımı genellikle yardımcı olur.

5. Protein eksikliği

Diyetinizde yeterli protein yoksa, vücudun kullanımını korumak için vücut saç üretimini azaltır. Bu genellikle protein alımının azalmasından 2 ila 3 ay sonra ortaya çıkar.

Bu problemi çözmek, diyetinizde balık, et ve yumurta gibi yüksek proteinli gıdalar kullanmak kadar kolaydır.

6. Hormonlar

Gebelikte hormonlarda olduğu gibi, doğum kontrol hapının değiştirilmesi (veya durdurulması) da saç dökülmesine neden olabilir. Menopozun hormonal değişiklikleri de aynı etkiye sahip olabilir.

Bu gibi durumlarda, jinekoloğunuzla sizin için en iyi doğum kontrol yöntemi veya ihtiyaç duyabileceğiniz hormonal tedaviler hakkında konuşmak en iyisidir.

7. Anemi

20 ila 50 yaş arasındaki 10 kadından 1'inde demir eksikliği anemisi var. Bu saç dökülmesinin yaygın bir nedenidir ve çözülmesi oldukça kolaydır. Bir analitik ile sorunu tespit edebilirsiniz ve basitçe demir takviyesi almak düşüşü yavaşlatır.

Önleme

Kellik vakalarının çoğu genetik nedenlerden kaynaklanır. Genetik vakaların çoğunda saç dökülmesinin önlenmesi yoktur.

Bu ipuçları bazı saç dökülmelerini önlemenize yardımcı olabilir:

 • Örgü ve at kuyruğu gibi sıkı saç stillerinden kaçının.
 • Saçınızı bükmekten, ovalamaktan veya zorunlu biçimlere sokmaktan kaçının.
 • Saçınızı yıkarken sert dokunuşlardan ziyade daha rahat ve sakin bir şekilde işlem yapın. Geniş dişli bir tarak ile saç çekme önlenebilir.
 • Sıcak kıvrılma ütüler, saç düzleştiriciler, sıcak yağ bakımları ve kalıcı kimyasal olan güçlü uygulamalardan kaçının.
 • Saç dökülmesine neden olan ilaçları veya takviyeleri almaktan kaçının.
 • Saçları dik güneş ışığından ve diğer ultraviyole ışık kaynaklarından korumanız gerekir.
 • Sigara kullanıyorsanız içmeyi bırakın! Bazı çalışmalar, erkekler arasında sigara tüketimi ile kellik arasında bir ilişki olduğunu göstermiştir.

Çözümlerimiz

Keratinli Onarıcı Full SET, saç dökülmesini engelleyen. Yıpranmış saçlarınızı onarmak için sizlere çok güzel bir set hazırladık. Set açıklamalarını ve detaylarını web Sitemizden takip ede bilirsiniz.

Saç dökülmesini önleyici ürünler, güçlendirirken, onarırken ve kalınlaştırırken saça nem verir ve hacim kazandırır. Enfes formülü sayesinde saç lifi direnç kazanır, canlılığını korur, vücudunu ve yoğunluğunu artırarak büyümesini hızlandırır.

Ürünlerimiz zarar görmüş, donuk ve cansız saçlar için mükemmel bir yardımcıdır ve kullandıktan sonra sağlıklı saçlar, hacimli, güçlü ve parlak bir görünüm kazanacaktır.

 

 

Etiketler: doğal keratin

Yorumla