Balyaj ve Röfle Arasındaki Farklar

Yazar admin 19/12/2018 1 Yorum

Balyaj ve Röfle Arasındaki Farklar

Kuaförlerde sıkça karşılaştığımız iki terim olan balyaj ve röfle sıkça birbirine karıştırılmakta olan saç uygulamalarıdır. Saçın rengine yönelik yapılan bu her iki uygulama da saçın renk tonunun açılmasına yöneliktir ancak uygulama teknikleri ve sonuç neticesinde ortaya çıkan görsel yapıları birbirinden farklıdır. Hadi gelin bu iki saç boyama tekniğine yakından bakalım;

BALYAJ NEDİR?

Balyaj, saçın tamamının değil belirli bölgelerinin – bu bölgeler saçın boyu ve uç noktaları ağırlıklı olarak belirlenir- renginin açılmasıdır. Balyajın uygulanmasında farklı tonlarda açtırma yapılabilir. Bu uygulamada saçın renk tonu genel olarak röflenin toplam rengine göre daha açıktır. Ayrıca röflenin aksine, balyajda saçın doğal rengi korunur ve saç tutamlarında çeşitli incelikte tutamlar üzerinde açık renk tonlar denenir. Balyaj uygulamasında yaratılan efekt saç renginin güneşten açılmış gibi doğal bir görünüm kazanmasını sağlar. Özellikle saç uçlarında tonların çok açık olması yüzün daha aydınlık ve canlı görünmesini sağlar.

RÖFLE NEDİR?

Röfle saçın bütününe 1-6 renk tonu arasında renk açma uygulamasıdır. Saçın bütününe yapılan bu uygulama tek renk boyamadan farklı olarak tutam tutam gerçekleştirilir. Neticede tüm saç boyanmış olacaktır ancak her bölge farklı bir aydınlık tonuna sahip olacaktır. Balyajdan farklı olarak saçın çok sayıda tonlanması işlemi olan röflede saçın yanma ve renklerin tutmama riski balyaja göre daha yüksektir. Bu nedenle röfle genellikle balyajdan sonra tercih edilen bir saç renklendirme uygulamasıdır.

HER İKİ UYGULAMA SONRASINDA BAKIM ŞART

İster röfle, ister balyaj olsun saçın gördüğü bu tip işlemler kimyasallar nedeni ile saçın keratin dokusuna ciddi zararlar verir. Bu zararlar saçın kurumasını tetikler ve saç esnekliğini yitirerek koparak dökme ile karşılaşır. Bu durum ile karşı karşıya kalmamak için İntense Keratin Eczanesi’nden temin edebileceğiniz Saf Keratin Serum saçlarınıza sunabilirsiniz. Saf keratin serum saçlarınız ile doğrudan bağlantı kurarak, hem kütikül hem de korteks yapı ile birleşerek hasar gören saçı onaracak, saçınızın daha esnek ve güçlü olmasını sağlayacak. Saça yapılan uygulamayı bozmadan saf keratin uygulaması ile saçınızı eski doğal yapısına kavuşturun.

 

1 Yorum

Yaprak Yılmaz:
21/01/2019, 10:06:18 AM
Cevapla

Bilgilendirici ve faydalı makaleniz için teşekkürler.

Yorumla