Boyadan Yanan Saç Bakımı

Yazar admin 12/12/2018 0 Yorum

 

Boyadan Yanan Saç Bakımı

 

Boyama işlemi, saçın tamamına yeni bir renk vermek amacıyla kimyasal boyanın saçın tamamına uygulanmasıdır. Saç boyanırken uygulanan boyanın içerdiği kimyasallar nedeni ile saçlar boyama sonrasında yıpranabilirler. Özellikle saç rengini açmak için uygulanan boyaların içeriğindeki hidrojen peroksit, saçın doğal formunun büyük ölçüde yok olmasına ve koruyucu katmanının zarar görmesine sebep olur. Bu uygulamalar neticesinde saçın her noktasında meydana gelen kırılmalar “saç yanması” olarak tabir edilir.

Saç yanması, saçın keçe gibi bir form almasına neden olur. Teller incelmiştir ve kırıklar saç tellerinin tüm noktalarındadır. Bu durum saçta hem elektriklenme görüntüsü hem de saçlarda dolaşmaya sebebiyet verir. Tarakla rahatça taranamayan saçlar, her taramada çok sayıda kopma ve dökülme ile kişiyi mutsuz eder. Yanmış saçların en hızlı şekilde onarılması gerekir çünkü ilgili kopma ve dökülmeler bir süre sonra saçınızı ciddi anlamda cılız ve kötü gösterebilir.

Yanan Saçın Yeniden Onarılması

Boyama sebebiyle yanmış olan saçların iyileştirilmesinde ilk aşama saçların arındırılmasıdır. Uygulanan boyayı sökmeyen ancak saçın üzerindeki boyamadan kalan kimyasal artıkları temizleyecek İntense Keratin Şampuan bu görevi en iyi şekilde üstlenir. Tamamen organik içeriği ile saça dipten uca bakım sağlarken, yanma sebebiyle kaybolan keratin gücünü yeniden destekler ve ilk aşamada saçın ihtiyacı olan bakımı sağlar.

Saf keratin Serum ile İkinci Adım

Yıkama sonrasında saç tellerinin ihtiyacı olan keratinin yoğun bir şekilde desteklenmesi için keratin serum uygulamasına geçilir. Saçın yıkanma sonrasında havlu yardımı ile kurutulması sağlanır. Nemli kalan saçlara sprey yardımı ile Saf Keratin Serum uygulanır. Uygulama saç dipleri haricindeki tüm noktalara gerçekleştirilir. Saf keratin serum kısa süre içerisinde saça tamamen tutunarak, saçın keratin yapısı ile birleşecektir. Bu birleşme neticesinde kırıklar hemen onarılacak ve saçlar eski doğal görüntüsüne kavuşacaktır. Keratin Serum saçlarda en az 5-6 saat bekletildikten sonra sırada gençleştirici maske uygulaması var.

Keratin Maskesi İle Son Adım

Serum ile beslenen saçlara Keratin’li Saç maskesi ile son destek sağlanır. Bu uygulama ile saçın tüm noktalarındaki onarımın finalize edilmesi sağlanır. Uygulama tüm saça yapılır ve 20 dakika bekletilerek ılık suyla durulanır.

Yorumla