Boyalı Saçlara Bakım

Yazar admin 17/12/2018 1 Yorum

Boyalı Saçlara Bakım

 Kimyasal madde içeren saç boyaları ve çevresel faktörler zaman içerisinde saçların yıpranmasına ve kurumasına sebep olur.  Özellikle rutin kuaför ve bakım günleri saçlarınızın ve cildinizin kötü yönde etkiliyor. Bunların yanı sıra ucuz veya pahalı bakım ürünleri içerdiği kimyasal maddeler nedeniyle saçları yıpratıyor. Yaz aylarında aşırı sıcaklar ve güneş saçların yıpranmasına hatta dökülmesine kış aylarındaki soğuk hava ise cildinizin ve saçlarınızın yıpranmasına neden olabiliyor.  

Güzellik ve bakımda kullanılan kimyasal madde içeren birçok ürün saçların dökülmesine, cansızlaşmasına ve kurumasına sebebiyet verir.

Saç boyaları bu tür problemlerin en büyük başlangıcı niteliğindedir. Aşırı derecede kimyasal içerdiği için saçınıza doğru bakım yapmazsanız kısa sürede saçlarınız yıpranarak kopmaya ve dökülmeye başlar.

  • Saçlarınızı yıpratan en büyük faktörlerden bir tanesi de saçları kuru kuru taramaktır. Saç tipinize en uygun tarağı seçmeniz daha az dökülmesine ve kırılmasına yardım eder.
  • Saçlarınızı mutlaka nemli veya ıslakken tarayınız.
  • Yüksek ısılı cihazlardan dolayı yıpranan saçlar için 3-4 ay herhangi bir işlem uygulamamanız saçlarınızı dinlendirir.
  • Saçlarınıza doğal bakım maskeleri uygulamak ve saf keratin yüklemesi yapmak saçlarınızı rahatlatır. Eğer boyadan dolayı saçlarınız yıpranmış hatta yanmış ise 5-6 ay saçlarınızın nefes almasını sağlayın ve tekrar boyamayın.
  • Yanan ve yıpranan saçlarınızın zarar görmesini engellemek için yüksek ısılı cihazlardan uzak durun. Bu dönemde saçlarınıza uyguladığınız maske ve keratin serumları durulamadan tarama yapmamanız ve saçınızı bol su ile durulamadan taramamanız saçınızın sağlığı için çok önemlidir.

1 Yorum

Gülbahar Kurt:
30/01/2019, 12:15:37 PM
Cevapla

Çok güzel bir makale teşekkürler

Yorumla