Erkek Saç Bakım Ürünleri

Yazar admin 01/01/2019 1 Yorum

Erkek saç bakımı tıpkı bayanlarda olduğu gibi dikkatle yapılmadığında saçların cansızlaşması ve dökülmesi gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olur.  Çoğu kişi sağlıklı saç kısa kesilmiş saç demektir gibi düşünmektedir. Fakat gür ve hacimli saçlara sahip olmak için kesinlikle saçınıza ekstra bakım yapmalı ve erkek için üretilmiş ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

 

Bunun nedeni erkek saç tipinin kadınlara göre daha farklı olmasıdır. Özellikle uzun saçlı erkek ve kadınların saçlarını yıpratan şeyler arasında uygulanan boya ve açıcı gibi kimyasallar bulunmaktadır. Sağlıklı saçlara sahip olmak için bu işlemlerden kaçınmak ya da çok fazla yaptırmamak gerekir. Saçın yıkandıktan sonra havlu ile kurutulması, nemliyken uygun tarak ile taranması yıpranmasını önleyecektir. Haftada üç kez yıkanmak saçlar için yeterlidir. Bunun yanında saça sürülen jöle ya da sprey gibi şekillendiricilerin gün sonunda mutlaka yıkanarak saçın arındırılması gerekmektedir.

 

Erkek saç bakımı için saçın doğal yollar ile kurumasını beklemek, haftada en az iki kez saç bakımı için doğal içerikli maske kullanmak saç bakımında mutlaka yapılması gereken şeylerdir. Kullanılan saç bakım ürünlerinin doğal, saf, katkısız ve organik olmasına dikkat edilmesi faydalı olacaktır. Stres ve ilerleyen yaş nedeniyle incelen ve dökülmeye başlayan saçlar için özel ürünler kullanılması saçın sağlıklı görünümüne tekrar kavuşmasını sağlayacak ayrıca parlak ve gür saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Saçlar sahip olduğu keratinin azalması ile güçsüzleşir, kırıklar oluşur, sık dökülür ve ayrıca uzaması da yavaşlar. Bunlara dur demenin en iyi yolu da saça keratin yüklemesi yapmaktır. Ayrıca kullandığınız şampuanlarda çok önemlidir. Bitkisel ve organik şampuanlar kullanmak sizin yararınıza olacaktır. Saçlarınıza uyguladığınız doğal keratin içeren ürünler kısa sürede saçlarınızın kırıklar ile dolmuş görüntüsünden kurtularak sağlıklı ve dolgun görünmesini sağlayacaktır. Keratin içeren ürünler kullanmak ayrıca saçın kolay taranarak şekil almasını da sağlamaktadır. Dökülen ve yavaş uzayan saçlar için Doğal keratin içeren saf keratin serum, saç bakım yağı ve gözenek açıcı, aşırı yıpranmış saçlar için de saf keratin serum ile beraber maske kullanmak gerekmektedir.

 

1 Yorum

ziya taşdemir:
16/01/2019, 12:05:49 PM
Cevapla

ben saçlarım için dökülme seti kullandım ve faydasını gördüm teşekkürler.

Yorumla