Erkek Saç Bakımı

Yazar admin 25/12/2018 0 Yorum

Kadınların saçları konusundaki hassasiyeti aynı ölçüde erkekler için de geçerlidir. Erkekler ister uzun ister kısa olsun saçlarını önemserler ve bakımını yapmak konusunda özellikle modern dönemde ciddi bir özen göstermektedirler. Erkeklerin saçlarının yaşam süreci, kadınlarınkinden biraz daha farklı olmakla beraber erkeklerin belirli bir dönemde saç dökülmesi ile yoğun bir şekilde karşılaşmaları olasıdır. Erkek tipi saç dökülmesi denen bu durum çoğu zaman engellenemez çünkü, kişi durumun farkına geç varır ve doğru müdahale hakkında yeterli bilgiye sahip değildir.

 

Erkek Saç Bakım 

Erkek saçı, kadın saçlarına göre zayıflamaya ve dökülmeye daha meyillidir. Cinsiyet faktörünün saç üzerindeki bu etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış olmakla beraber, artık birçok erkek bu konuda oldukça bilinçli ve saç bakımına özen göstermekte. Bu anlamda da bakım için gerekli olan ürünleri doğru ve iyi bir şekilde temin etmek oldukça önemli. Zira gerekli bakım uygulamalarının zamanında yapılmaması ve önlemlerin alınmaması estetiğine önem veren erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesinin önüne geçilememesine neden olmakta.

 

 

Erkek Saç Bakımı nda Keratin Uygulamaları

Erkek saçı genellikle daha kısa olduğundan saçlara krem ve serum tarzı uygulamalar daha zor olmaktadır. Çünkü bu tip uygulamalarda kullanılan ürünler saç dipleri ile temas ettirilemezler. Bu nedenle erkeklerin saç gözeneklerini açan, saç diplerinin ihtiyacı olan yağı sağlayan ve saç tellerinin onarılması için keratin sağlayan şampuana ihtiyacı vardır. Bu ürünler Keratin Eczanesi’nde hem erkeklere hem bayanlara kullanım özelliği ile hazırlanmıştır.

 

Saç Gözeneklerini Açmak

Özellikle saç dökülmesi yaşayan erkek ve bayanlara özel olarak sunulan bu üründe saç gözeneklerini açan sprey, saç derisinin hava almasını, ferahlamasını ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Böylelikle saç folikülleri hareketlilik kazanır ve yeni saç oluşumu başlar.

 

Saç Derisinin İhtiyacı Olan Aminoasitleri Sağlamak

Organik keratin saç bakım yağı kullanmak, saç derisinde zamanla deforme olmuş keratin üretim mekanizmasını canlandırır ve saçların ihtiyacı olan keratini tıpkı bir çiçek sulamak gibi kökten sağlar.

 

Doğru temizlik ve keratin desteği

İntense Keratin Şampuan ile saçlarınız yıkadığınızda, saçlarınız hiçbir kimyasala maruz kalmadan keratin ihtiyacını yıkama esnasında giderirken aynı zamanda güzelce arındırılır.

Yorumla