Evde Keratin Bakımı

Yazar admin 25/12/2018 0 Yorum

Evde Keratin Bakımı Neden Gereklidir ?

Şüphesiz saçımıza sık sık uyguladığımız işlemlerden sonra saçlarımız yıpranıyor. Bu yüzden saçlarımınız hacmini ve gücünü kaybetmemesi için birçok şey kullanıyoruz ve çok fazla para ve zaman harcıyoruz. Maalesef piyasada bulunan çok güvendiğimiz bildiğimiz ürünlerin içerisinde bulunan kimyasallardan dolayı kısmen saçlarımızı yapılandırırken bir o kadar da zarar veriyoruz. Saçlarımız keratin proteinlerinden oluştuğu için yanan veya yıpranan saçları onarmanın tek yolu da saça saf keratin yüklemesi yapmaktır.

 

Evde Keratin Bakımı veya Keratin Yüklemesi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle saçımıza keratin yüklemeden kısa bir süre önce saçımıza herhangi bir bakım yağı veya keratinin saça etki etmesini engelleyecek bir şey olmadığına dikkat etmeliyiz. Aksi taktirde keratin saça nüfuz edemeden kullandığınız yağdan dolayı akıp gider ve yapılan bakımdan verim alınamaz.

  1. İlk olarak saçlarımızı organik keratin şampuanımızla beraber sıcak suyla beraber iki defa yıkayarak saçlarımızı kalıntılardan arındırıyoruz.
  2. Saçımızı havluyla iyice duruluyoruz ve keratin yüklemesi için hazır duruma getiriyoruz.
  3. Saçımıza keratini özellikle çok yıpranan ve yanan kısımlarına iyice yediriyoruz.
  4. Keratinin saça nüfus etmesi için yaklaşık 5-6 saat kadar bir süre saçımızı yıkamadan bekliyoruz.
  5. Daha sonra ılık su ile durulayıp saçımıza keratin maske uygulayarak terapiyi tamamlıyoruz.

Başlangıçta saçlarımızın yeniden yapılanması gerektiği için bu işlemi üç günde bir yaparak saçlarımızın tam olarak yapılanmasını, hacmini korumasını canlı ve parlak kalmasını sağlarız. Ürünün sık sık kullanılması veya fazla kullanılmasında bir sakınca yoktur saç diplerinize hiçbir zarar vermez. Henüz çocuk yaşta olan veya hamile bayanlarında kullanabilir ayrıca herhangi bir kimyasal katkı içermez bütün saç tiplerine uygundur. Diğer kimyasal içeren ürünlerin aksine saçta aylarca kalır yıkamadan dolayı etkisini kaybetmez.

 

Yorumla