İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yazar admin 25/12/2018 1 Yorum

İnce telli saçlar genellikle zor şekil alan ve normal şartlar altında dahi cansız görünebilen saçlardır. Bu tip saçlar sıklıkla kalıtımsal nedenlerle ebeveynden çocuğa aktarılır. Öte yandan saça yapılan çeşitli uygulamalar da saç tellerinde incelmeye yol açabilir. Bu uygulamalar arasında boyama, oryal, balyaj, röfle, yoğun fön ve maşa uygulaması gibi işlemler yer alır.

 

İnce saçlar güçsüz oldukları kadar dökülmeye de meyillilerdir. Dökülme boyutunda güçsüzlük gösteren ince telli saçların en hızlı şekilde müdahaleye ihtiyacı vardır çünkü saçların erken bir destek ile güçlendirilmemesi dökülmenin kellik boyutuna kadar ilerlemesine sebep olabilir.

 

İNCE TELLİ SAÇLARI GÜÇLENDİRMEK İÇİN BAKIM

İncelen saçların yeniden güçlendirilmesinden önce kişinin saçlarına boya, fön, balyaj, röfle, ombre gibi uygulamaları durdurması gerekir. Bu uygulamalar saçın doğal yapısını ve keratin dokusunu büyük ölçüde bertaraf eder ve saçı inceltir.

 

Saf Keratin Serum1-KERATİN SERUMUNU DENEYİN

Saçın iç ve dış dokusu tamamen keratinden oluşur. İç yapıda melanin renk verici olarak bulunur ancak keratin saçın gücünü ve yapısını belirler. Bu noktada saçın dış kütikül yapısını ve iç korteks yapısını Saf Keratin Serum ile beslemek ince telli saçı güçlendirerek hem dökülmeye hem de yıpranmaya karşı koruyacaktır. Saf keratin serumun saç tellerine yoğun olarak uygulanmasının ardından 4-5 saatlik bekleme süresi sonucunda saç telleri daha dolgun ve canlı bir hal alacaktır.

 

2-SAÇ MASKESİ İLE DESTEĞİ KATLAYIN

Keratin serum ile saçınızın keratin dokusunu güçlendirdikten sonra daha yoğun bir bakım uygulamasını saç maskesi ile yapabilirsiniz. Saçınızın tamamına uyguladığınız Keratinli Saç Maskesi, saçın dipten uca keratin ihtiyacını gidererek hem iç hem de dış dokuyu hasarlara karşı tamamen dayanıklı hale getirerek, saçın daha diri ve esnek olmasını sağlayacaktır.

 

3-SAÇ BAKIM YAĞI İLE SON DOKUNUŞ

Güçsüz ve zayıf saçların yeniden canlandırılması için saç derisine yapılacak olan bakım çok önemlidir. Keratinli Saç maskesi uygulamanızın ardından saç telleriniz %99 oranında güçlendirilmiş ve canlandırılmış durumdadır. Bu aşamadan sonra Keratinli Saç Bakım Yağı ile saç derinizin ihtiyacı olan desteği sağlayabilir ve hem var olan hem de uzayacak olan saç tellerinizin dolgunluğunu arttırabilirsiniz.

 

1 Yorum

Hatice Nur Çetin:
16/01/2019, 01:39:28 PM
Cevapla

çok teşekkürler güzel bir makale olmuş.

Yorumla