Kabaran ve Zor Taranan Saçlara Bakım

Yazar admin 25/12/2018 0 Yorum

İnce telli saçlar hafiflikleri nedeniyle elektriklenmeye ve kabarmaya, kalın telli saçlar ise birbirine dolaşarak karışarak zor taranmaya neden olur. Her iki durum altında da saçın görüntüsü kullanıcısına istediği estetiği sağlamaz ve şekillendirmek oldukça güç bir hale gelir. Bu durumların giderilmesi saçın doğru ve iyi bir şekilde beslenmesi ile mümkündür. İnce telli saçların canlandırılarak dolgunlaşması, kalın telli saçların ise yeterli seviyede nemlendirilerek esneklik kazanması gerekir. Bu durumu sağlayabilmenin sırrı ise saf keratin de gizli.

 

keratin bakımıSAF KERATİN MUCİZESİ

Saçın yapısını meydana getiren ve vücutta doğal olarak üretilen keratin, eksiklik durumunda saçın zayıf ve güçsüz görünmesine, kuru ve mat bir hal almasına, kırılmasına ve dökülmesine sebep olmaktadır. Özellikle saçın maruz kaldığı uygulamalar sonucunda keratin dokusunda bir hasar meydana geldiğinde bu durum derhal iyileştirilmediğinde saçlar bu deforme yapıyı benimseyebilir ve uzun vadede şekillendirmeye karşı mücadele verebilir.

 

Saçlarınızda keratin mucizesi ile deforme olan keratin dokusunu iyileştirebilirsiniz. Size önereceğimiz iki aşamalı keratin bakımı, saçınızı dipten uca besleyerek ince saçlarınızı güçlendirecek, kalın telli saçlarınızı ise yeniden esnek yapısına kavuşturacak.

 

1-SAÇLARINIZI ARINDIRIN VE YUMUŞATIN

İntense Keratin Şampuan sayesinde saçlarınızın her noktasında hem hijyeni sağlarsınız hem de saç tellerinizi doğru bir şekilde beslersiniz. Tamamen organik olması nedeniyle kimyasalların saçınızda yarattığı olumsuz etkileri ortadan kaldıran İntense Keratin Şampuan, içeriğindeki saf keratin desteği ile saçın onarılmasında önemli bir rol oynar. Ayrıca cildinizi besleyerek, saçlı dokunun canlandırılmasını ve yeni saç oluşumunun desteklenmesini sağlar. Saçlarınızı ılık suyla 2 defa İntense Keratin Şampuan ile yıkayarak besledikten sonra ikinci aşamaya geçebilirsiniz.

 

2-SAÇLARINIZI KUSURSUZLAŞTIRMAK İÇİN MASKE

Keratinli Saç Maskesi, saçın ihtiyacı olan mineral, aminoasit, vitamin ve keratini doğal olarak sağlamak üzere tasarlanmış formülüyle tamamen doğaldır. Saçınızın dipten uca tüm bölgesine uygulayabileceğiniz Keratinli Saç Maskesi, saç tellerin onarımı ve saç tellerinin kökten uca güçlendirilmesini sağlar. Esnek ve parmal bir yapı kazandıran bu uygulama 15-20 dakika maskenin saçta bekletilmesi ile sonlandırılır ve maske ılık suyla saçtan durulanır. Fakat dikkat edilmesi gereken maskenin saçtan tamamen akıtılmaması yani yâri durulama yapılması gerekir. Maske’nin saçta kalarak onarıma devam etmesi için bu önemli noktayı unutmamalısınız.

Yorumla