Katkısız Keratin Serum

Yazar admin 25/12/2018 0 Yorum

keratin serum setiKatkısız Keratin Nedir ?

Saçın doğal yapısını oluşturan keratin, birçok unsur sebebiyle saçlarda eksilmeye ve gücünü yitirmeye başladığında, saçın sağlıklı görüntüsü kaybolur ve incelme, kırılma ve dökülme gibi rahatsız edici durumlar meydana gelir. Fiziksel görünüşümüzün önemli bir bölümünü oluşturan ve bu anlamda kritik bir rol oynayan saçlarımızın sağlıksız olması ise hem psikolojik hem de sosyal anlamda bizi rahatsız eder. Bu anlamda özellikle kimyasal ve ısıl işlem gören saçların kaybolan gücünün geri kazandırılması ve korunması, saçlarda meydana gelebilecek bir deformasyonu engellemek için çok önemlidir. İşte bu noktada harici yollarla saça uygulanabilecek katkısız keratin karşımıza çıkmakta.

 

keratin bakım setiKatkısız Keratin İle Saç Bakımı

Özellikle kadınların stil yaratmak adına gerçekleştirdikleri ombre, röfle, boyama, maşa ve fön gibi uygulamalar saçın doğal yapısına ister istemez zarar verir. Saçlar, boya uygulamaları ile kimyasal etkiye ve fön gibi uygulamalarla da ısıya maruz kalarak defans gücünü kaybedebilir. Bu durum aslında saçın keratin yapısının deforme olmasıdır. Keratin proteinlerinin bu şekilde eksiltilmesi ve hasar görmesi, saçın dayanıksız kalmasına sebep olur. Katkısız keratin uygulaması ise ele aldığımız bu deformasyonların giderilmesi ve saçın yeniden sağlıklı ve güçlü yapısına kavuşmasında rol oynar.

Harici yollarla saça uygulanan katkısız keratin serumları aracılığı ile saçın güçlendirilmesi, onarılması ve uzun vadede uygulanacak olan saç stili uygulamalarının vereceği hasarın minimize edilmesinde rol oynar. Sprey veya damla şeklinde saça nüfuz ettirilecek olan katkısız keratin, saç tellerine tutunarak, saçın yapısına katılır ve tellerin dokusundaki hasarın onarılmasını, saçın güçlü formunun kazandırılmasını sağlar.

 

Neden Katkısız Keratin ?

Bugün saç bakım ve şekillendirme piyasasında satılan kimyasal ürünlerin saçlara verdiği ve verebileceği zararlar kadınlar arasında sıklıkla konuşur. Bu anlamda saç bakımı için “keratin içerir”, “keratin bakımı” gibi sloganlarla piyasaya sunulan sentetik keratin ürünleri saçın iyileşmesini değil içerdiği kimyasallar nedeni ile daha fazla hasar görmesini sağlar. Fahiş fiyatlarla sunulan bu ürünler kullanıcıları kısa vadede memnun ediyor gibi görünse de uzun vadede saçın doğal yapısını deforme eder. Bu nedenle tamamen doğal yollarla sentezlenmiş Keratin Eczanesi’ne ait Saf Keratin Serum ürünü ile saçınıza gücünü yeniden kazandırabilirsiniz.

Yorumla