Katkısız Keratin Bakımı ile Nasıl Sonuç Alınır

Yazar admin 06/04/2019 0 Yorum

Katkısız Keratin Bakımı ile Nasıl Sonuç Alınır?

Katkısız keratin, saçların yüksek oranda ihtiyacı olan bir maddedir. Keratin maddesi bir proteindir ve vücutta doğal olarak üretilir. Saçın yapısı keratinden oluşmaktadır. Keratin eksikliği oluştuğunda saçlarda sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Bu durumda keratin bakımı yapılarak bu problem çözülebilmektedir. Kullanılacak keratinin yapısı da bakımdan alınacak sonuçta etkili olacaktır.

 

Keratin Neden Önemlidir?

 

Keratin maddesi, saçların temel yapısını oluşturan bir proteindir. Bu madde azaldığında saçların doğal yapısı da bozulmaya ve dolayısıyla saç yıpranmaya başlar. Yıpranan saçlarda en çok görülen sorunlar şunlardır:

 • Öbek öbek saç kopmaları
 • Saçların gittikçe incelmesi
 • Cansız ve mat bir görünüm
 • Saçın nemini kaybetmesi ve kuruması
 • Zor taranan ve birbirine dolanan saçlar

Bu durumların saçlarda görülmesi keratinin azaldığına dair önemli işaretlerdendir.

 

Keratin Bakımı Nedir?

 

Keratini azalmış saçlar için hem evde hem de kuaförde çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Kuaförlerin hemen hepsinde keratin bakımı, keratin yüklemesi yapılır. Ayrıca kişilerin evde de kendi kendilerine uygulama yapabilecekleri keratin ürünleri satışa sunulmuştur.

Keratin bakımı doğru ürünlerle yapıldığında çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Yalnız burada önemli olan bir nokta bu uygulamaların ara ara tekrarlanması gerekliliğidir. Düzenli bakım ve takviye ile saçlar canlılıklarına kavuşabilirler.

Keratin tedavisinin kendisi saçınızın elastikiyetini ve sağlığını kaybetmemek için kimyasal bazlı bir saç tedavisidir. Başka bir deyişle, saçınızda kaybedilen keratinin geri eklenmesi, yapay bir yöntem kullanılarak keratin tedavisi olarak adlandırılır. Tüm pürüzleri ve istenmeyen bukleleri sonlandırarak saçınızı canlandırmak için harika bir yöntemdir. Saçınızı düzleştirmenin günlük yorgunluğundan kurtulmanın en iyi yoludur. Kalıcı bir çözüm olmasa da, saç düzleştirici için en iyi alternatif.

6 - Keratin saçınız için zararlı olabilir mi?

Çok fazla keratin proteininin saçınız için kötü olduğu konusunda bazı konuşmalar olmaktadır. Saçınız çok keratin emerse, insanlar ne olacağını merak ederler. Örneğin, saçlarınız aşırı doygun olabilir mi?

Saçın sadece belirli miktarda keratin proteinini emebileceğini anlamak önemlidir. Ondan sonra, daha fazla kabul edemez. Sadece azami miktarda suyu emebilen bir sünger gibi düşünün. Bu nedenle, aşırı doyma ya da saçları 'aşırı proteinlendirme' konusunda endişelenmenize gerek yok.

Saçın hasar görmüş kısımları negatif, saçın sağlıklı kısımları pozitif olarak yüklenmiştir. Keratin yalnızca negatif yüklü alanlara kendini bağlar. Böylece saçlar tekrar sağlıklı olduğunda keratin artık kendini tutamaz.

 

5 - Pahalı ve uygun fiyatlı keratin şampuanları arasındaki fark nedir?

 

Ana fark, keratinin kalitesidir. Ve bu kalite üç şeye dayanarak tanımlanabilir:

İlk olarak, keratin moleküllerinin büyüklüğü. Moleküller ne kadar küçük olursa, saç miline o kadar iyi (ve daha derin!) Girebilirler. Ne kadar derine giderse, o kadar fazla hasar verebilir ve saçınız o kadar güçlü hale gelir. Ayrıca keratin moleküllerinin saçınıza ne kadar iyi yapışacağını belirler.

İkincisi, keratinin insan saçı ile ilgisi. Keratin kendisini insan saçıyla daha iyi bağlar, saçınız güçlenir. Ayrıca saçlarınız, sonraki dönemlerde daha az hasara meyillidir.

Üçüncüsü, keratin içindeki aktif amino asitlerin kendi fonksiyonlarını yerine getirebilecek miktarlarıdır. Keratindeki 19 amino asidin hepsi kendi fonksiyonlarına sahiptir. Örneğin, Sistein saçtaki tüm parçacıkları birleştirir ve nemi hapseder. Tirozin ise saç boyasındaki renk moleküllerinin saça yapışmasını sağlar.

Böylece aşağıdakileri sonuçlandırabiliriz:

 1. Keratin molekülleri ne kadar küçükse ve
 2. İnsan saçı ile afinite daha iyi
 3. Aktif amino asitlerin miktarı ...

... keratin şampuanının kalitesi o kadar iyi.

 

Keratin Bakımının Faydaları Nelerdir?

 

Keratin bakımı özellikle saf ve katkısız keratin ürünleri kullanıldığında çok etkili sonuçlar alınmaktadır. Keratin bakımının en büyük faydaları arasında şunlar yer alır:

 • Keratin maddesi, düzleştirici bir etki yapar. Bu nedenle düz saç kullanmak isteyenler daha az fön çektirebilirler
 • Saçı yumuşatır ve saça parlaklık verir
 • Evde yapılacak uygulamalar günlük etkiler sağlayacaktır
 • Kuaförlerde ısı ile bakım uygulanır; bu nedenle 3-4 ayda bir tekrarlanabilir
 • Saçın güçlenmesini sağlar; hacimli ve dolgun gösterir

Keratinin saçlar için önemi son derece büyüktür. Saç sağlığına önem verenler, bu konuyu ihmal etmemelidirler.

 

KERATİN KABARMAYI ORTADAN KALDIRIR

 

Keratin saçınızı daha şık hale getirir ve size çeşitli şekillendirme seçenekleri sunar. Sıcak veya nemli bölgelerde yaşıyorsanız ki bu harika. Muamele sırasında, saçlara kıvrılma ve kıvrılma dokusu önlenirken daha cilalı hale getirmek için saça güvenli kimyasallar uygulanır.

 

KERATİN SAÇINIZI GÜÇLENDİRİR

 

Saçlara keratin uygulanması saçınızın kökleri ve kökleri arasındaki bağların açık olmasını sağlar, daha sonra kökleriniz saçınıza tekrar protein ile bağlanır. Bu da saçların köklerinize daha güvenli bir şekilde bağlanacağı anlamına gelir ve saçlarınızın dökülmesini önleyebilir. Saçlarınız daha uzun süre sağlıklı kalacak ve daha hızlı uzadığını bile göreceksiniz.

 

KERATİN SAÇINIZI KORUR

 

Keratin uygulandıktan sonra saç telleriniz daha güçlü olacağından, saçlarınızın çevre kirleticilerine daha iyi dayanabileceğini göreceksiniz. Keratin saçınıza sert, rüzgarlı veya nemli havalarda bozulmayacak bir parlaklık verir. .

Saf Keratin Ürünlerimiz için lütfen bizimle iletişime geçin

 

Yorumla