Keratin Mucizesi

Yazar admin 14/05/2019 0 Yorum

Keratin Mucizesi

Sürekli değişen trendleri takip etmek bile zorken, bir de bunlara ayak uydurmak daha da zor olmaktadır. Moda trendleri kendini sadece kıyafet, ayakkabı, aksesuar gibi ürünlerde değil, saçlarda da kendini göstermektedir. Her sene, yılın saç kesimi ve moda olan renkleri merak uyandırır. Örneğin, 2018 yazında renkli ombreler oldukça revaçtaydı.

Bu sene daha doğal renkler tercih edilse de bu renkler hala popülerliğini korumaya devam ediyor. Bu tarz trendleri yakalamak için ise saçları boyayıp, sonrasında doğru bir bakım tekniği uygulamak gerekiyor. Seçilen en doğru teknik ile hızlı saç uzatma derdinden de kurtulmak mümkün görünüyor.

Evde Keratin Bakımı

Adını sık sık duyduğumuz keratin, tahmin edilenin aksine kimyasal bir madde değildir. Saçta bulunan ve onu besleyen çok önemli bir proteindir. Eksik olduğu zaman ise saçta dökülmelere, kırıklara, cansızlığa ve şekilsiz bir görünüme sebep olmaktadır. Keratin bakımı yapmak bu sebeple çok önemlidir. Cansızlaşan saç günden güne kendini salarak şekilsiz görünecektir. Yüksek ısı kullanılan işlemler ise, fön gibi, saçın daha da sağlıksız olmasına neden olacaktır.

Katkısız keratin sayesinde bu can sıkıcı durumdan kurtulabilirsiniz. Evde kendiniz uygulayabileceğiniz yöntemlerle sağlıklı ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınız işleme gerek kalmadan şekil alabilir; hacimli, canlı ve düz olabilir.

Bu doğal yöntemi kendi evinde uygulamak isteyenler için de son derece uygundur. Temiz saça haftada birkaç kez, daha sonra ise ayda bir kez olmak üzere uygulanabilir. Bu işlemler, parmak uçlarıyla saç derisine masaj yardımıyla yedirilerek yapılmalııdr.

Profesyonel Bakım

Keratini diğer kimyasallardan ayıran en önemli özelliği sadece doğal olması değildir. Yapay bir görünümle, saçınızı geçici olarak sağlıklı gösteren bu maddeler, keratin gibi saç diplerinize nüfuz ederek onları kökünden besleyemez. Mega keratin seti derinlemesine bakım yaparak, katkısız saf keratin ile saçlarınızı her zamankinden daha sağlıklı bir görünüme kavuşturur.  

Pratik ve doğal bir çözüm olarak karşımıza çıkan doğal keratin, saça kazandırdığı verimi de uzun süre muhafaza eder. İçeriğindeki doğal formülü sayesinde kalıcılığı uzun sürer. Kuaförde uygulanabilecek keratin botoks ile hem sağlıklı hem düz saçlara sahip olabilirsiniz. 6 aya kadar dayanan saf keratin ile bakımsız saçlara elveda diyebilirsiniz.

Bu yöntem sayesinde, ince telli ve işlem görmüş saçlarda hacimli bir görüntü sağlanabilir. Saçlardaki karışma ve dolaşıklığı da aynı oranda azaltacaktır. Uygulamanın ardından pürüzsüz ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kimyasal ve dış etkenlerden yıpranan saçı sertleştirerek toparlamasıdır. Gereksiz kullanımla saçı ağırlaştırabilir. Bunu anlamanın en iyi yolu; saçınız yıpranmış, uçları kırık ve oldukça bakımsız görünüyorsa, fakat tüm bunlara rağmen kestirmeye de kıyamıyorsanız, sonuç olarak keratin takviyesine ihtiyacınız var demektir.

Hacimli ve Düz Saçlar

Keratin takviyesinden sonra saçlarınız toparlanana kadar 5 yıkamada bir yapılması tavsiye edilir. Toparlanma sonrasında ayda bir ya da iki ayda bir kez yaptırabilirsiniz. Böylece dış etkenlere karşı da saçlarınızı korumuş olursunuz. Yaz mevsiminin hızla yaklaştığı şu son günlerde keratin, saçı eski doğal haline getirmek için en pratik çözümdür.

Uygulanan bu doğal işlemlerden sonra birkaç gün saçı yüksek ısıya maruz bırakmamak gerekiyor. Keratinin sadece kökleri değil, tüm saçı besleyebilmesi için bu gereklidir. Sonrasında boyama işlemleri de rahatlıkla yapılabilir.

Zamanla uygulanan hatalı işlemlerden sonra en doğrusu, saçı doğal bir yöntemle eski haline getirmektir. Zararın olmaması bir yana, hem evde hem kuaförde uygulanabilir. Ayrıca hacimli ve pürüzsüz görünen saçlarınızı, şekil verme derdi olmadan rahatça açık kullanabilirsiniz.

 

 

Yorumla