Ombreli Saç Bakımı

Yazar admin 03/01/2019 1 Yorum

Ombreli Saç Bakımı Nasıl Olmalı ?

Saça Ombre uygulaması günümüzde sık sık kullanılan ve saçlarınıza harika bir görünüm sağlayan saç modellerinden bir tanesidir. Bu işlemde saçlarınıza renk geçişleri uygulanmaktadır. İki adet renk geçişi uygulayabileceğiniz saçlar koyudan açığa ya da açıktan koyuya şeklinde olabilir. Özellikle saçları kumral tonlu olan insanlarda görünüşü ile herkesi etkileyebilir. Genel olarak kullanılan renk tonları çok aşırı olmadığı gibi istediğiniz renkleri saçlarınızda deneyebilirsiniz. Fakat güzel görünen saçlar bir süre sonra normal renklerinden birkaç ton açıldığı için zamanla maalesef yıpranmalara neden olacaktır. Bu yüzden dolayı saçlarınıza ombre işlemi yaptırdıktan sonraki yıpranmayı en aza indirmek için işleme kadar herhangi bir kimyasal kullanmamak saçlarınızın yararına olacaktır.

Ayrıca bu işlemi yaptıran kişilerin saçlarına daha dikkatli bakmaları gerekmektedir. Aksi halde saçlar kısa bir süre içinde yıpranmaya ve sonrasında dökülmeye başlayacaktır. Ombre’nin saçlara verdiği zararı en aza indirmenin de bazı yöntemleri olduğunu söylemek mümkün. Bu yöntemler başında kullandığınız şampuan tercihen organik olmalı ve nemli kalmasını sağlamak için sık sık saç maskesi uygulayarak saçlarınızdaki hasarı en az seviyeye indirebilirsiniz. Fakat daha önemlisi ise yıpranan ve dökülmeye başlayan saçlara keratin yüklemesi yapmak daha faydalı olacaktır.

Elbette her insan saçlarının güzel ve parlak görünmesini ister. Bunun için saçlarınıza ombre gibi işlemler yaptırabilirsiniz. Ombre’den sonra yıpranan saçlarınızı eski haline çevirmek için yapabileceğiniz en önemli etken Ombreli Saç Bakımı nda Saf Keratin Serum ve Keratinli saç maskesi kullanmaktır. Keratin serum ile beraber Keratinli saç maskesi kullanılan saçlarda eski haline dönme durumu daha hızlı olacak saçlar güçlenecek ve daha hızlı beslendiği için eski haline daha hızlı dönecektir. Bu ürünler tamamen bitkisel formülasyon kullanarak üretildiği için saçlara herhangi bir zararı yoktur. Yani isteyen herkes bu bitkisel ürünleri kullanabilir. Yalnızca kullanımının nasıl olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

1 Yorum

nermin özkan:
16/01/2019, 10:17:04 AM
Cevapla

benim saçlarım ombreden dolayı yıprandı saf keratin serum ve keratinli saç maskesi ne kadar süre de saçlarımı toparlar acaba?

İntense Keratin:
16/01/2019, 11:15:53 AM

Merhabalar Nermin Hanım,Efendim saçlarınızın uzunluğuna ve aynı zamanda saçlarınızın durumuna göre yeterli gelebilir fakat uzun ve aşırı yıpranan saçlarınız var ise daha fazla keratine ihtiyaç duyabilirsiniz. Size daha iyi yardımcı olabilmek için 0505 429 35 79 No' lu WhatsApp destek hattımızdan bize saçlarınız ile alakalı detaylı bilgi verebilirseniz saçlarınızın mevcut durumuna göre size uygun ürün veya ürün takviyesinde bulunabiliriz.

Yorumla