Saç Bakım Ürünleri

Yazar admin 16/05/2019 0 Yorum

Saç Bakımı

 

Kişinin iş hayatında, okulda arkadaş ortamında, kısacası toplum içinde, kendine güvenen bir profil çizmesi son derece önemlidir. Karşı tarafta uyandırdığımız izlenim tüm ilişkilerimizi etkiler.

 

Özgüven sahibi olmanın en önemli koşullarından biri de, kişinin dış görünüşünü benimsemesi, kendiyle barışması ve vücudu için doğru bakım teknikleri kullanmasıyla tamamlanır. İlk izlenimde ise dikkat çeken nokta yüz ve saç olmaktadır. Saç bakım ise genellikle kafa karıştıran, alternatifleri ve soru işaretleri bol olan bir kısımdır. Kimyasallar yerine organik maddelerin revaçta olduģu son yıllarda, bu trend saç bakımı tekniklerini de etkilemiştir.

 

Doğal Bir Trend: Keratin

 

Keratin, omurgalı hayvanların derisinin, tırnak, saç, boynuz gibi yapılarında bulunan, suda çözünmeyen sert protein olarak tanımlanır. Besin yoluyla alınabilen bu protein çeşidi, kuaför yardımı ya da kullanılan bakım ürünleri sayesinde de alınabilir. Zaman zaman besin yoluyla almak yeterli olmamaktadır.

Görünüşümüzü değiştirmek, kendimizi iyi hissetmek, trendleri takip etmek gibi farklı birçok sebeplerle saçlarımıza türlü işlemler uygularız. Bunun sonucunda ise cansız, bol kırıklı, seyrelmiş saçlarla ne yapacağımızı bilemeyiz. Keratin bakımı gibi bir seçenek ise tüm bu sorunları yok edebilir. Kuaför seçeneğini düşünmek istemeyenler için de katkı maddesiz saf keratin vardır. İşlem görmüş saçları eski canlı ve bakımlı haline döndürür.

 

Rutin Kullanımda Keratin

 

Kendi bakımını yapmaktan hoşlanan ve kuaföre gitmeyi sevmeyen kişilerin aklında mutlaka şu soru vardır:”Keratin içeren ürünler zararlı olabilir mi?”. Saç boyama işlemini evinde yapan biriyseniz, saç bakımı için de kuaföre gitmek istemeyebilirsiniz. Piyasada kötüsü olduğu gibi iyisini de bulmak mümkün, içeriğinde katkı maddesi olmayan ürünler bulunabilir.

 

Aslında her saçın yapısında bulunan keratin, uygulanan işlemler, hava kirliliği, boya gibi zararlı etkenlere dayanamayarak azalır. Bu yıpranan saçlara ise evde kendimiz bakım yapabiliriz. Katkısız keratin içeren ürünler saç bakımı yaparken, aynı zamanda saçın şekil ve hacim almasını kolaylaştırır. Kullandıktan sonra da hızlı saç uzatmanın mümkün olduğu da görülebilir.

 

Evde kullanıma uygun olan keratin bakımıyla saçlar sağlıklı bir görünüme kavuşturulabilir. Günlük rutininize eklemek için ise mega keratin setini alabilirsiniz.

 

 

 

Profesyonel İşlem: Keratin Botoks

 

Pek çok insan saçının tam olarak neye ihtiyacı olduğunu bilmez. Bu son derece doğal bir durumdur. Saçlara uygulanan kimyasalların içinde çok fazla bilmediğimiz madde vardır. Ayrıca ısının saça ne kadar zarar verdiği ya da hangi sıklıkta kullanılabileceği gibi konular hepimiz için kafa karıştırıcıdır. Tüm bu soru işaretlerinin arasında işi uzmanına bırakmak en iyi seçeneklerden biridir.

 

Keratin botoks, son yıllarda uzmanların önerdiği sağlıklı ve pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. İçindeki özel formül ile saçın matlığını alarak ona gerekli olan nemi geri kazandırır. Böylelikle saçlardaki matlık, kabarıklık ve cansızlık ortadan kaldırılır. Özellikle saçını uzatmak isteyen ya da kırıklarıyla başı dertte olan kişiler için çok uygundur. Deniz tuzu gibi farklı dış etkenlerden de korunmasını sağlayarak, saç için koruyuvu bir tabaka görevi görür. Saçın şekil almasını da sağlayarak düz bir görünüm sağlar.

 

Tüm dış etkenlerden ve çeşitli işlemlerden sonra canlılığını kaybeden saçlarınız, keratinle eski haline kavuşacaktır. Saçı eski haline getirmenin en güvenli yolu olan bu yöntem, özellikle yaz mevsimine az kalan şu son günlerde mutlaka denenmelidir. Saçlar sadece boya ve ısı sebebiyle değil, başka çeşitli dış etkenler yüzünden de çok fazla zarar görmektedir. Tüm bu zararlı faktörlerin sebep olduğu sonuçlar sebebiyle kadın erkek fark etmeksizin herkes tarafından tercih edilmektedir. Bu durumda en sağlıklı saç bakım yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 

Yorumla