Saç Dökülmesinin Nedenleri

Yazar admin 28/12/2018 0 Yorum

Saç Dökülmesi Nedenleri ?

İnsanlar dış görünüşlerinin güzel ve bakımlı olması için gür ve ışıl ışıl saçlara sahip olmak isterler fakat bazen yaşanan saç dökülmesi sorunu ile bu pek mümkün olmayabilir. Bu sorunu yaşayan insanlar için geliştirilmiş ürünler ne yazık ki içlerinde genel olarak kimyasal barındırdığı için saçların dökülmesini engelleyemediği gibi bir işe yaramamaktadır. Saç dökülmesi nedenleri sorusunun ise oldukça geniş bir cevabı vardır. Erkek ve kadınların yaşadıkları saç dökülmesi nedenleri farklı olmaktadır. Erkek tipi saç dökülmesi ilerleyen yaş ile birlikte alınlardan başlayan M şeklinde iki yandan içeri doğru ilerleyen şekilde görülmektedir. Kadınlarda ise saç dökülmesi saç ayrım çizgilerinin belirginleşmesi ve saç tellerinin incelmesi ile ortaya çıkmaktadır. Günümüzde stresin artması ile saç dökülmesi sorunu daha genç yaşlarda görülmeye başlanmıştır. Bu durum da güzelliğine önem veren kişilerin çözümler aramasına yol açmaktadır.

 

Fakat artık teknolojinin de ilerlemesi ile saçı tam anlamıyla besleyen keratin ile geliştirilen ürünler ile durdurulmakta hatta saçlar keratinli saç bakım ürünleri ile eski gür ve sağlıklı görünümlerine kavuşabilmektedir. Önemli olan saç dökülmesi sorunu yaşamaya başladığınızda bunu fark ederek geri dönülmez noktaya gelmeden önlemlerin alınmasıdır. Özellikle saçın boyanması, perma, fön ve çeşitli kimyasal uygulamalar ile zayıf düşmüş saçlara özel bakım gerektirmektedir. Yapılan kimyasal müdahaleler ile keratin kaybına uğrayan saçların tekrar yeterli keratine sahip olmaları için özel keratinli ürünlerinin kullanılması şarttır.

 

Yıpranmış saçların acil bakımı için hazırlanmış olan acil bakım seti kısa zamanda saçlarınıza canlılık getirecektir. Bunun yanında saçınız ile ilgili yaşadığınız soruna yönelik çözümler üreten ürünler bulunmaktadır. Eğer saçlarınızda yavaş uzama şikayetiniz varsa bunun çözümü Keratinli saç uzatma seti olacaktır. Yıpranmış saçların eski gücüne kavuşması Keratin serum, saç maskesi ve organik şampuan gibi ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Bu ürünlerin faydalı olması için düzenli kullanım şarttır. İçeriğinde hiçbir katkı maddesi olmayan bu doğal keratinli ürünler saçlarınızın istediğiniz gür ve sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Ürünleri kullanmadan önce talimatları dikkatli bir şekilde okumanız ve doğru uygulama yapmanız ürünün faydasını arttıracaktır.

Yorumla