Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Yazar admin 05/01/2019 3 Yorum

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saç dökülmesine her yaştan kadında ve erkekte meydana gelebilecek bir durumdur. Dökülme bir çok parametreye bağlı olarak gerçekleşebildiği gibi çoğu zaman içsel nedenlerden kaynaklandığında, bu durumu tetikleyen faktörün ne olduğun tam olarak tespit edilemez.

 

SAÇ DÖKÜLMESİNİ TETİKLEYEN UNSURLAR:

Saçların doğal yapısını kaybederek güçsüzleşmesini etkileyen bazı faktörler dermatologlar tarafından belirlenmiştir. Bu faktörlerden korunmak saçların dökülmesini yavaşlatabilmekte veya durdurabilmektedir:

-Stres

-Sigara, alkol ve uyuşturucu madde kullanımı

-Hava kirliliği

-Hijyen eksikliği

-Saçlı deri yapısına ve saç tellerine zarar veren bazı kimyasalları içeren şampuan ve saç kremlerinin kullanılması

-Saça yapılan yoğun ısı ile şekillendirme ve renklendirme uygulamaları (Röfle, balyaj, boyama, oryal, fön, maşa, düzleştirici)

-Bazı ilaçların kullanılması

-Sağlıksız beslenme ve hareketsizlik

-Düzensiz uyku ve dinlenmeme

 

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm 

Ele aldığımız bu saç dökülme faktörlerinden kaçınmaya çalışmak yüksek oranda saçlarınızın sağlığına fayda sağlayacaktır ancak bunun dışında saç dökülmesi ile savaşta bitkisel uygulamalardan da yüksek başarı oranıyla fayda sağlanabilmektedir. Bu anlamda Keratin Eczanesinin ürünlerini inceleyerek, organik ürünler arasından kişisel saç bakımınız için gerekli olan bitkisel ürünleri kullanabilirsiniz.

 

İntense Keratin Şampuan: Saç derinizi ve saç tellerinizi hassas bir şekilde temizleyerek ihtiyacı olan keratin desteğini sağlayan bu şampuan, tamamen bitkisel yollarla üretildi. Saçlarınızın bakımında kimyasal negatif faktörleri egale eden İntense Keratin Şampuan ile saç dökülmesine veda edeceksiniz.

 

Saf Keratin Serum: Yüzde yüz doğal yollarla elde edilmiş olan saf keratin, saçlarınızın keratin dokusunda oluşan deformasyon ve hasarı en iyi şekilde tedavi ederek, eksikliklerin saç tellerindeki hem iç hem de dış plakada giderilmesini sağlayacak. Saçlarınız kökten uca daha güçlü hale gelerek dökülmeye karşı direnç kazanacak. Keratin Eczanesi’nin bu ürünü ile saç dökülmesi artık geçmişte kalacak.

 

Keratin’li Saç Bakım Maskesi ve Keratin’li Dip Bakım Yağı: Saç tellerinizi ve saç derinizi bir arada güçlendirmek istiyorsanız o halde tamamen organik şekilde üretilmiş olan bitkisel saç bakım maskesi ve saç dip bakım yağı ürünlerini denemenizde fayda var. Saçın dökülmesine neden olan derideki güçsüz tabakayı destekleyerek, derideki kan dolaşımını güçlendirir ve saç tellerinin canlı bir şekilde tutunmasını sağlar.

3 Yorum

olcay:
16/01/2019, 09:59:36 AM
Cevapla

demek saç dökülmesini bu unsurlar tetikliyormuş bundan sonra daha dikkatli olucam teşekkürler.

lütfiye aluçlu:
30/01/2019, 12:17:38 PM
Cevapla

teşekkürler çok faydalı bir makale

ayşegül yağcı:
31/01/2019, 10:24:50 AM
Cevapla

faydalı bir makale teşekkürler

Yorumla