Saçları Her Gün Yıkamak Zararlı Mıdır ?

Yazar admin 30/12/2018 1 Yorum

Saçları her gün yıkamak zararlı mıdır ?

Saç bakımı özellikle kadınlar için ayrı bir önem taşır. Daha güzel görünmenin en önemli sebeplerinden biri olan saç bakımında yapılan hatalar nelerdir? Saçlarınızın canlı, parlak ve bakımlı görünmesi yapılan cilt ve makyaj bakımının önünde bakımlı ve güzel sıfatlarının en önemli sebebidir.

 

İş hayatımızda veya sosyal hayatımızda bakımlı görünmek için saçlarınızı sık sık boyamak, fön çekmek, yüksek ısılı cihazlar ile şekil vermek saçlarınızın yıpranmasına ve yanmasına sebep olur.  Kullanılan şekillendiriciler, kirli hava ve saçlarınızda sık sık oynamanız saçlarınızı kısa sürede yağlanmasına neden olur.

 

Sık yağlanan saçları bakımlı göstermek ve şekil vermek çok zordur. Günümüzde özellikle bayanlar bu sebepten dolayı saçlarını her gün yıkayarak saçlarının temizlendiğini ve saçlarındaki yağların arındığını düşünürler. Fakat bu durum hiçte öyle değildir. Aksine saçların sağlıklı görünmesini ve beslenmesini sağlayan doğal yağın saç diplerinden zamanla yok olmasına sebep olur. Bu doğal yağ dengesinin bozulması da saçların cansız, mat ve sağlıksız görünmesine neden olur. Ayrıca bu durum saçlarda oluşan yağlanmayı normalden daha hızlı oluşmasına olanak sağlar. Bu yüzden saf, doğal, organik ve saf keratin ve içerikli Keratin Setlerimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz. Sorularınız için uzmanlarımız ile görüşebilir detaylı bilgi alabilir saç analizi yaptırabilirsiniz.

1 Yorum

Ceren Kazancı:
16/01/2019, 12:15:31 PM
Cevapla

Hmm demek saçları her gün yıkamak iyi olmuyormuş teşekkür ederim bunu öğrendiğim iyi oldu.

Yorumla