Saf Keratin Saçı Uzatır Mı

Yazar admin 03/01/2019 0 Yorum

Saf Keratin Saç Uzatır Mı ?

Saçlarımız oldukça kompleks bir yapıya sahiptir. 3 ayrı katmandan meydana gelen saç kütikül, korteks ve medulla adlı bölümlerden oluşur ve bu bölümlerin her biri keratin içerir. Bir protein olarak vücutta doğal olarak üretilen keratin, kütikül yapısının tamamını oluşturur.

 

Kütikül, saçın dış bölgesindeki çok sayıda puldan meydana gelir ve bu pullar tamamen keratinden oluşur.

Korteks saç gövdesinin kütikül altındaki kısmıdır ve yine keratin ağırlıklı bir yapıya ek olarak saça rengini veren melanini içerir.

Medulla ise saç gövdesinin içinde yer alan dar boru olarak görev alır.

 

Bu üçlünün keratin yapısı saçın sağlıklı kalması ve güçlü olması için çok önemlidir. Keratin yapısının deforme olması, vücutta yeterli keratinin üretilememesi ve saçın çeşitli faktörlerle hasar görmesi saçın dökülmesine kadar varan birçok olumsuz sonuca neden olmakta.

 

Yukarıda ele aldığımız üzere keratin saçın varlığı ve gelişimi için büyük önem taşır. Başta bilhassa kadınlar olmak üzere birçok kişi saçını güçlendirmek adına harici yollarla keratin bakımına başvurur ve saçın eksilen keratin yapısını dışsal yollarla yeniden kazandırmak ister. Bu şekilde saç güçlendirilir evet ancak bir sorunun yanıtı çoğu kişi tarafından merak edilir; Saf Keratin Saç Uzatır mı?

 

Saf Keratin ile Saçın Uzaması Arasındaki İlişki

Keratinin kökten gelen artışı, saçın iç ve dış oluşumunun ilerleme kaydetmesi için önemi büyüktür. Keratinin dış yolla uygulanması ile dış keratin desteğinin verilmesi ve emilim yolu ile iç keratin katkısının sağlanması doğal olarak saçın uzamasını hızlandırır. Keratin ihtiyacı karşılanan kütikül ve korteks, üretilen keratini saçın devamlı olarak büyümesinde kullanır. Bu nedenle de saf keratin uygulaması ile saç uzamasının hızlandırılması mümkündür.

 

Saf Keratin Uygulamasında Dikkatli Olmak

Saf keratin adı altında piyasada bulunan sahte ürünler, içerdikleri kimyasallar ve suni yapı sebebiyle saçta istenen sağlığı değil beklenmeyen deformasyonları yaratır. Bu nedenle saçınızı korumak ve sağlıklı bir şekilde uzamasını hızlandırmak için tercih ettiğiniz keratin ürününün doğal olmasına mutlaka dikkat edin. Detaylı bilgi almak için İntense Keratin Eczanesi’nin saf keratin serumu ürününü inceleyebilir veya Hızlı saç uzatma setini inceleybilirsiniz. Saç uzmanlarımızdan detaylı ve kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

 

Yorumla