Yanan Saç Bakımı

Yazar admin 09/01/2019 3 Yorum

Yanan Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Özellikle kadınların dış görünüşlerini şekillendirmede saçlarına yönelik yaptıkları uygulamalar günümüzde o kadar çok çeşitlidir ki bu uygulamaların ve kombinlerinin bir sınırı yok denilebilir. Başta boyama olmak üzere fönombrerasta ve daha birçok uygulama saçların yeni bir görünüm kazanmasında tercih edilen yöntemler. Bu yöntemler istenen dış görünüş açısından olumlu sonuçları çoğu zaman verse de saçın sağlıklı yapısında bozulmalara neden olabildikleri unutulmamalı. Bu yönden de saç yanması kadınların en sık karşılaştıkları sorunlar arasında yer alıyor.

 

Saç Yanması Nedir ?

Saç yanması, saça yapılan çeşitli kimyasal ve açıcı, oryal, röfle, ısıl işlemler ve maşa sebebiyle meydana gelen kırılmaların saçın her noktasında meydana gelmesidir. Saça yapılan uygulamalar nedeni ile saçın kütikül dokusu zayıflamış ve korteks gevrek bir hal alarak kırılmaya meyillidir. Bu durumda ellerini saçına atan kişiler saçlarında keçelenmişlik hissini yaşarlar. Bu hissi takiben saçta kırılarak dökülmeler, saç dolaşmaları ve renk bozulmaları görülür. Birçok kadının korkulu rüyası olan saç yanması kimi zaman az şiddetli olsa da yüksek şiddetli seviyelerde meydana geldiğinde istenmeyen bir görüntünün oluşmasına sebep olur.

 

Saç yanması, saçlarda meydana gelebilen deformasyonlardan birisidir ve iyileştirilmesi için gerekli özenin gösterilmesi gerekir. Bu nedenle de yanan saça özel bakım yapmak gerekir.

 

Yanan Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Saçı yanan kişilerin saçlarına bakım yapmadan önce eğer mümkünse öncelikle kırıklarını aldırmaları ve dolaşıkların gidermeleri gerekir. Böylelikle saça yapılacak olan bakım uygulamaları hem etkinlik kazanacak hem de saç kökleri hava alabilecektir.

 

Bakıma hazır olan saçları saf keratin ile beslemek bakımın temelini oluşturacaktır. Bunun için öncelikle bir Keratin Şampuanı kullanmak, saçın hem arındırılarak uygulamaya hazır hale gelmesini hem de ihtiyacı olan keratinin ilk basamağının sağlanmasını destekler.

 

Keratin şampuanı ile yıkanmış olan saçlar artık bakıma hazır. Bu aşamada saça yine keratin desteği sağlayarak kırılmaya ve kopmaya meyilli saçların güç kazandırılması hedeflenir. Bunun için yıkama sonrası hafif nemli olan saça keratin serumu uygulamak ve keratin maskesi ile serum uygulamasını takip etmek, saçın doğal ve güçlü görünümünü kazanmasına fayda sağlar.

3 Yorum

selda:
10/01/2019, 10:50:08 AM
Cevapla

Çok faydalı bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim

ayşe nur koç:
10/01/2019, 12:06:06 PM
Cevapla

ürünleriniz etkisi ne kadar sürüyor?

İntense Keratin:
11/01/2019, 12:24:25 PM

Efendim ürünlerinizin etkisi kalıcıdır. Bu konu da içiniz rahat olsun. Taki saçlarınıza kimyasal ürünler ve işlemler yaptırana kadar. Sorularınız olursa lütfen iletişime geçmekten çekinmeyiniz. İlginize çok teşekkür ederiz.

songül yılmaz:
31/01/2019, 10:23:30 AM
Cevapla

harika bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim.

Yorumla