Yazın Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Yazar admin 25/12/2018 0 Yorum

Yazın Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz aylarında güneş ışığına saçların daha çok maruz kalmasının yanında denize ve havuza girilmesi ile birlikte saçlar nem kaybeder ve hızla kurur. Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de gür bakımlı saçlar yaz aylarında özel bakıma ihtiyaç duymaktadırlar.  Yaşanan nem kaybı saçların elektriklenmesine ve kırıkların oluşmasına da neden olmaktadır. Aşırı sıcak havada saç diplerinde oluşan ter saç dökülmelerine yol açabilir. Saçın sahip olduğu nemin kaybolmaması için dışarı çıkmadan önce saçlarınızı doğal bakım ürünleri ile maske yaparak korumaya aldığınızda yazın zararlı etkilerinden korumayı başarabilirsiniz.

 

Denize girildiğinde tuzlu su ile temas eden saçın kurumaması için en kısa sürede saçların yıkanması faydalı olacaktır. Havuzda bulunan klorun da saça zarar verdiği unutulmamalı havuza girerken bone kullanmak ise yeterli korumayı sağlamayacağı için yine saçın normal su ile klordan arıtılması gerekmektedir.

 

Yaz mevsiminde mutlaka saçlara özel bakım gösterilmeli ve yıpranması önlemek için de saçlarınıza bakım yaparken organik doğal ürünler kullanılmalıdır. Geliştirilmiş bu özel ürünler denize ya da havuza girmeden önce saça uygulandığında saçın korunmasını sağlayacaktır. Bu ürünler saçı korumakla kalmayacak aynı zamana denizden ya da havuzdan çıkıldığında bile saçların sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlayacaktır. Fakat yine de hem havuz veya denize girdikten önce hemde sonrasında bu ürünleri kullanmak kesinlikle faydalı olacaktır.

 

Nem kaybının yanında yıpranan saçlar keratin kaybı da yaşayarak güçsüzleşir ve saç dökülmesi sorunu yaşanabilir. Bunu önlemek için yazın Saç bakımı doğal keratin içeren ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Saçta görülen sorunlara ve saç tipinize uygun keratinli şampuan, Keratinli saç serumu, Keratinli saç bakım yağı, Keratinli saç maskesi ile özel bakım yaptığınızda sonuçlarını kısa zamanda görmeye başlarsınız. Ürünlerin içeriğinde saf keratin olması düzenli kullanımda sağlıklı ve gür saçlara sahip olmasını sağlamaktadır. Bu ürünleri düzenli kullanmanız halinde saçlarınızın yıpranması endişesi ile yazın keyfini yaşamaktan çekinmeyecek ve istediğiniz gibi güneşlenecek, denize ve havuza girebileceksiniz.

Yorumla